Việc làm Hino Motors

Tìm thấy 3 việc làm đang tuyển dụng
Hino Motors Vietnam, LTD.
Service Dealer Operation Senior Staff
Hino Motors
12 việc làm
0 Lượt ứng tuyển Lượt xem 4
Hết hạn ứng tuyển
Thông tin cơ bản
Mức lương: Thỏa thuận
Chức vụ: Nhân viên
Ngày đăng tuyển: 09/01/2024
Hạn nộp hồ sơ: 08/02/2024
Hình thức: Toàn thời gian
Kinh nghiệm: Không yêu cầu
Số lượng: 1
Giới tính: Không yêu cầu
Nghề nghiệp
Ngành
Địa điểm làm việc
- 83 Ngoc Hoi, Hoang Liet, Hoang Mai, Hanoi

Các Phúc Lợi Dành Cho Bạn

Year End Bonus
Training Opportunities
Company Trip

Mô Tả Công Việc

- Achieve Service KPI & Performance from assigned Dealers, region or territory.
- Improve Dealer Service operation quality (conduct SOP, Dealer improvement monthly), CSI, follow up Dealer conduct Service promotion program.
- Represent and liaison HMV with Dealers in term of Service business
- Coordinate resolution of specific issues of Dealers
- Training: Conduct the needed training for Dealer's staff
- Reporting: Daily/Weekly/Monthly/Yearly reports about the performance of each assigned Dealers service
- Other job is assigned by management

Yêu Cầu Công Việc

- Bachelor’s Degree in University, major in Automotive technology/ Economic/ Commercial/ Marketing/ Businesses management or related fields.
- Prefer having working experience in Automotive technology
- Proficiency English & MS Office (TOEIC 550 up)
- Good communication, PDCA skill & problem solving skill

Benefits information:
- Competitive salary
- Working time: 8:00 – 17:30, From Monday to Friday
- Accident insurance, Travelling insurance besides Social Insurance
- Annual leave, public holiday, company holiday according to the labor law, additional sick leave
- Annual Heath check-up, Company trip, Year End Party
- Training and development road-map. Opportunities to have training trips and/or attending events abroad.
Khu vực
Báo cáo

Quy mô:
200 - 500 nhân viên
Địa điểm:

HINO MOTORS VN, LTD là kết quả của sự hợp tác thành công giữa Hino Motors, Ltd; Tập đoàn Sumitomo và Tập đoàn Công nghiệp Ô tô Việt Nam, có trụ sở tại 83 Ngọc Hồi, Hoàng Liệt, Hoàng Mai, Hà Nội. Thành lập từ năm 1996 cho đến nay, HINO MOTORS VN, LTD đã không ngừng triển khai mọi hoạt động của công ty theo đúng triết lý của công ty là góp phần phát triển xã hội thịnh vượng hơn và mức sống tốt hơn bằng cách cung cấp cho người dân Việt Nam những sản phẩm và dịch vụ có chất lượng tốt nhất.

Những nghề phổ biến tại Hino Motors

Bạn làm việc tại Hino Motors? Chia sẻ kinh nghiệm của bạn

Logo Hino Motors

Hino Motors

Click để đánh giá