Việc làm Công Ty TNHH Thương Mại K&K Toàn Cầu

Tìm thấy 4 việc làm đang tuyển dụng
Công Ty TNHH Thương Mại K&K Toàn Cầu
Marketing Campaign Specialist
37 việc làm
0 Lượt ứng tuyển Lượt xem 1
Thông tin cơ bản
Mức lương: 15 - 20 triệu
Chức vụ: Nhân Viên/Chuyên Viên
Ngày đăng tuyển: 26/06/2024
Hạn nộp hồ sơ: 28/07/2024
Hình thức: Full-time
Kinh nghiệm: Trên 1 năm
Số lượng: 1
Giới tính: Không yêu cầu
Nghề nghiệp
Ngành
Địa điểm làm việc
- Tầng 13 Tháp A tòa nhà sông Đà, Phạm Hùng, Nam Từ Liêm, Hà Nội

Mô tả công việc

  • Spearhead the development and execution of high-impact marketing campaigns across various channels (e.g., social media, email, content marketing).
  • Conduct market research and audience analysis to identify target audiences and develop compelling messaging strategies
  • Collaborate closely with cross-functional teams (creative, digital, sales) to ensure campaign integration and alignment.
  • Manage project timelines, budgets, and resources to ensure successful campaign delivery within budget and on time.
  • Monitor and analyze campaign performance metrics (e.g., conversion rates, ROI) to optimize results and make data-driven decisions.
  • Manage vendor relationships and negotiate contracts for cost-effective campaign execution.
  • Stay up-to-date on industry trends and best practices to continuously improve campaign effectiveness
  • Communicate campaign progress and results effectively to senior leadership and other stakeholders.
  • Ensure compliance with legal and regulatory requirements related to data privacy and advertising standards.

Yêu cầu công việc

  • Bachelor’s degree in Marketing, Communications, or a related field (preferred)
  • Minimum of 1 years experience in campaign marketing
  • Proven track record of developing and executing successful marketing campaigns.
  • Strong analytical skills and experience with marketing analytics tools.
  • Excellent project management skills and the ability to manage multiple tasks simultaneously
  • Excellent communication, collaboration, and interpersonal skills.
  • Proficiency in marketing automatic and/or CRM software (a plus)

Quyền lợi được hưởng

  • Fixed salary 15 to 20 million + 13th month salary
  • Dynamic, creative, youthful, professional working environment Social welfare regimes:Medicare, Unemployment Insurance according to the provisions of the Labor Law.
  • The company provides full equipment for work.....
Khu vực
Báo cáo

Công Ty TNHH Thương Mại K&K Toàn Cầu Xem trang công ty
Quy mô:
200 - 500 nhân viên
Địa điểm:
Số 113 Tô Hiến Thành, Tổ dân phố 2, Phường Phúc La, Quận Hà Đông

Công ty TNHH Thương Mại K&K Toàn Cầu là công ty chuyên nhập khẩu và phân phối thực phẩm Hàn Quốc có uy tín và quy mô rộng lớn ở Việt Nam, với hệ thống 60 siêu thị K-Mart, hơn 10 cửa hàng Star-Korea và gần 20 nhà hàng K-Food trên khắp các tỉnh thành.

Những nghề phổ biến tại Công Ty TNHH Thương Mại K&K Toàn Cầu

Bạn làm việc tại Công Ty TNHH Thương Mại K&K Toàn Cầu? Chia sẻ kinh nghiệm của bạn

Logo Công Ty TNHH Thương Mại K&K Toàn Cầu

Click để đánh giá